Datum: 27.12.2011

Vložil: Radim Buffalo Tobiáš

Titulek: Kontakt na tichého společníka.

Marně hledám v Česku a i jinde, nějaký kontakt na solidního tichého společníka pro můj projekt revitalizace staré zemědělské farmy na španělském venkově, na rurální ekoagrohotel s hipoturistickým, outdoorovým centrem a smíšenou, co nejvíce soběstačnou ekoagrofarmou. Na mé inzeráty, např. na Hyperinzerci, se ozývají většinou jen zvědavci nebo různí vykukové, co slibují modré z nebe, že ano, ano a pak se už neozvou. Prý podnikají z Anglie, kde je možnost získání půjčky pro tyto účely příznivější než v Česku. Naposledy jistý Kolarbusiness nasliboval kde co a pak se již eozval. Patrně se snažil jen vytáhnout mé know how nebo konkrétní umístění vhodné farmy aby tuto třeba nabídl svému majetnějšímu klientu v anglii. Jelikož právě angličani často kupují opuštěné farmy ve španělsku, zvláště kolem řeky Ebro za pakatel oproti Anglii. vím o pěkných farmách ( 107 - 260 ha ), které jsou na prodej za cca 1700 - 2000 €/ha i s často rozlehlými kamennými domy schopnými rehabilitace. Zůčastnil jsem se také soutěže projektů na portále www.ipodnikatel.cz, kde můj green business plan byl zveřewjněn pod názvem ekohotel. Ovšem až pozdě jsem zjistil, že šlo patrně o nějakou frašku, kdy o kvalitě toho či onoho projektu nerozhodovalo hodnocení odborné poroty ale + kliky, které si každý předkladatel projektu musel sehnat sám. Tudíž dělal zadarmo reklamu pořádající firmě nebo si za pomocí hackera nechal naklikat + kliků co potřeboval aby byl na prvních pozicích. Celá ta soutěž byla vůbec dost divná. Přitom vůbec žádná ochrana představených projektů. No, abych se dostal k jádru. Plně souhlasím s vámi, že v česku existuje řada různých pomýlenců a špekulantů. Já sám jsem několikráte jel z ostravy do prahy na schůzku s potencionálním investorem a pak nakonec jsem se setkal na nádraží s figurkou s baťůžkem na zádech a hůlčičkou, co se protlouká patrně parasitováním na různých letadlových strukturách nebo s čímanem, co si klidně řekl o 200 000 peněz za vypracování business planu ! Ještě že jsem jízdu do prahy vždy spojil s návštěvou nějaké výstavy a neměl jsem tak pocit zbytečně vyhozených peněz za vlak. V česku patrně zatím neexistuje kolektívní investiční portál jako např. španělský www.sociosinversores.es , což ? Ve Španělsku sice existuje možnost získání výhodné půjčky s odkladem splátek o 3 roky v programu 1. instalace mladého zemědělce. tato je však určena jen zájemcům do 40 let. Nebo lze v tomto programu získat i malou farmičku do 40 000 € zcela zdarma. Jedná se však o malé parcely do cca 10 ha. Toto je placeno z tzv. stracených fondů.

Přidat nový příspěvek